REFERENCE » Naší nejlepší referencí jsou spokojené děti a jejich rodiče.
I po desítkách absolvovaných táborů by bylo chybou si myslet, že už všechno umíme a že se nemůžeme dále zlepšovat. Velmi nás zajímá, jak se Vám a Vašim dětem náš tábor líbí a v čem bychom se mohli zlepšit. Proto Vás prosíme o zaslání Vašeho názoru na náš tábor a Vašich případných námětů a připomínek na naši adresu
ghota@ghota.net

naší nejlepší referencí jsou spokojené děti a jejich rodiče

Rádi bychom zde Vaše názory zveřejnili, protože jen tak se noví návštěvníci těchto stránek dozvědí o nás něco z „nezávislých zdrojů“:
 

Moc moc děkujeme všem! Dcera byla letos poprvé a vrátila se nadšená. Už se těší na příští rok!

E.Z., září 2021

 

Veľmi ďakujeme za organizáciu Ghóty, Hanička i Alenka prišli nadšené, že budúci rok pojdu znova, že program bol super! Som za to veľmi rada - nie je nič krajšie, než keď mama vidí po tak dlhom čase svoje dieťa, ktoré je spokojné:-)

J.H., září 2021

 

Milá Ghóto, moc děkujeme za fotky, letos jste měli opět velmi krásné a podařené kulisy a kostýmy. Opravdu klobouk dolů, jakou práci si dáváte s přípravou těch divadel. Jestli tedy zpětnou vazbu, tak nejprve chci opravdu poděkovat za to, že Verunka mohla být letos Liška. Nevím, jestli by byla i kdybychom o to nepožádali v přihlášce, vím, že si nenecháte do rozdělení dětí moc mluvit, protože chápeme, že nemůžete vyjít vstříc všem. Každopádně pro Verunku měla letos Ghóta opravdu o dvě úrovně vyšší hodnocení než loni a to především proto, že nebyla ve skupině nejstarší, vlastně spíš byla nejmladší. Co se týká Helenky, tak pro ni byl tábor jako vždy vrchol prázdnin, to jsou opravdu její slova. V červenci byla 10 dní u její kamarádky v Zadaru, bez rodičů, partička holky/kluci, mohli si opravdu dělat co chtěli, válečka v bazénu, u moře, vstávali v poledne... ale na Ghótu to prostě nemělo.Ghóta je už prostě součást života a tam jsou ty vazby už prostě nastavené na celý život. Za to všechno opravdu velký dík a vždycky když tohle píšu, tak sahám po kapesníku, protože to jsou opravdu zážitky, zkušenosti a hodnoty, které v životě už nic nemůže nahradit ať se budeme jako rodiče snažit sebevíc. Tak snad jste můj email dočetli až do konce, já krátké emaily psát neumím, pardon :-) Mějte se moc hezky a přejeme hodně volného času na regeneraci a samozřejmě dobré nápady na příští rok. Z ponorky byly obě holky naprosto uchvácené!!

P.&R.K., září 2021

 

Opět nejlepší 3 týdny užité na výbornou! Moc děkujeme za Adélku všem oddílákům, praktošům, kuchařům a všem, kdo se tak parádně věnují našim dětem. Adélka opět děsně moooc spokojená a šťastná a její spolužačka a velká kamarádka Hanička, která byla letos na Ghótě poprvé, tak byla taky děsně moooooc spokojená a nadšená!

S.S., září 2021

 

Děkujeme celé Ghótě, jste báječní! Ať už je 7.8.2022, říkají kluci!

R.P., září 2021

 

Děkujeme moc všem za super 3 týdny a tešíme se příští rok!

J.D., září 2021

 

Zdravíme všechny oddíláky a ostatní z Ghóty, všichni R. jsou spokojeni - jinak by všichni každý rok nejezdili :-) Za nás super tábor, těšíme se na další!

J.R., září 2021

 

Díky všem Ghóto. Tak jako každý rok i tento desátý byl opět super!

E.D., září 2021

 

Jste skvělí!!!Už se těšíme na další tábor!

V.S., září 2021

 

Mega povedlo, diky moc!

K.N., září 2021

 

Děkuji moc a děti už se těší na příště :-)

K.W., říjen 2021

 

Ahoj, stejne jako v poslednich letech byli kluci dost spokojeni. Bertas nadsenej (bez pripominek), Otas drzkoval, ze mu nechutnalo jidlo. Diky za fajn 3 tejdny pro ne i pro nas.

D.M., říjen 2021

 

Dobrý den, opět jste nezklamali, má dcera přijela nadšená plná nových zážitků. Pořád mě uhání a připomíná, abych ji nezapomněla přihlásit na rok 2021.

J.S., září 2020

 

Dobrý den, moc vám všem s Lucinkou a Míšou děkujeme, byli spokojení maximálně. Obě děti v autě křičely, že příští rok jedou znovu. Trochu víc zapracujeme na výchově synátora, aby nebyl takový bordelář a prachovka a příští rok na viděnou:-) Fakt jsem se divila, že s pašíkem na čele neskončil on! Mějte se krásně a ještě jednou velké DÍKY.

L.M., září 2020

 

Milá Ghótská parto, Ivča i Nelka přijely opět nadšené s plno novými zážitky. Doma ještě nějakou dobu budeme žít ghótovskou atmosférou, protože je stále co vyprávět a na co vzpomínat. Vlastně, když se zamyslím, tak Ghóta u nás žije po celý rok, protože stačí se jen zmínit a oči se rozzáří, vzpomínky vyplují a těšení na další tábor vzplane jako fatra. Díky Vám i vznikají kamarádské pouta, které drží po celý rok a v případě Nelky i neznají hranic ČR. ;-) Určitě si rezervujeme dvě místa na příští rok. Jste super parta a s naprostým přehledem jste zvládli i letošní opatření. Opravdu velké díky všem co se na provedení tábora podílejí.  S pozdravem a respektem k Vám

E.D., září 2020

 

Dobrý den,Maruška se i letos vrátila nadšená se spoustou hezkých zážitků a zkušeností a tábor ji opět nadchnul. Trošičku byla mrzutá ze složení svého týmu při plnění úkolů, ale to se asi nikdy nedá vychytat aby si všichni sedli všema a alespoň se naučila, že je potřeba vycházet i s lidmi, kteří nejsou přesně podle jejich představ :-) Každopádně už teď se těší na příští rok a všichni doufáme, že v příštím roce bude moci tábor proběhnout bez nějakých omezení. S pozdravem

Š.B., září 2020

 

Dobrý večer, moc děkujeme za super tábor, jako dnes si pamatuju, že jsem Vám chtěla narvat Julinku ještě před první třídou, sice bezúspěšně, ale od té doby je to jízda. Moc děkujeme za Vaší invenci, nápady a spoustu práce, která je sakra vidět a současně taky mraky úsilí, které vidět není a vypadá jako samozřejmost. Tyhle sestřihy mě fakt dostaly, i slza ukápla... vzpomněla jsem si na svoje léta praktikanta a vedoucího u ochránců přírody, na krásném táboře, který ale bohužel od toho Vašeho, už neexistuje. Děkujeme, že jste!

R.K., září 2020

 

Dobrý den, ahoj, rádi bychom za obě naše děti (Vašek - Lišky/Kutílci; Anička - Medvědi/Šipky) moc poděkovali. Přestože začátek pro ně nebyl jednoduchý (během covidu si odvykli kolektivu a oba jsou poměrně dost nároční a fakt nejsou splachovací) a v případě Aničky se do toho neplánovaně zamíchal i jedno a půl denní pobyt v chrudimské nemocnici, přijeli nám domů oba spokojení, s zážitky, novými kamarády a máme dojem, že se na táboře posunuli výrazně v samostatnosti a vyspělosti. Velké díky všem vedoucím a speciálně těm, kteří pomáhali řešit začlenění Vaška do oddílu i drobné konflikty s dvěma nebo třemi vrstevníky. Ale i naše náročná (a pubertální!) dcera Anička si mimořádně pochvalovala oddílovou vedoucí (Terka). Měli jsme celkově dojem vysoké profesionality, dlouholetých zúročených zkušeností a důkladné přípravy tábora. A kde jinde je dnes možnost poslat dítě na tábor na tři týdny (které podle nás hodně pomohly integraci obou dětí do kolektivu). Díky, za nás jste byli na jedničku a rádi pošleme děti zase někdy příště! (Pokud jsme se tedy naopak my nedostali na vaši černou listinu :-))

K.V., J.V., září 2020

 

Dobrý den Ghóťáci, děkujeme Vám za fotky a videa s naší Klárou, hned si to včera večer pouštěla. Holky žijou táborem vesměs i během roku a koukají na fotky oddílů...jsou v kontaktu s kamarády... Mějte se moc fajn a za rok zase na Ghotě! Budeme se těšit!

T., září 2020

 

Děkuji za nádherné vzpomínky z letošního tábora....šel mi mráz po zádech z té super atmosféry a neskutečných zážitků, které tam s dětmi prožíváte! Fotky jsou úžasné....a hymna je báječná...
Eli mi u nich vyprávěla opět celý příběh letošního tábora. Ghoťáci budu se opakovat ale jste fakt boží !  DĚKUJEME !

M.P.září 2020

 

Kluci přijeli nadšení a hlásí se na příští rok! Moc děkujeme, jste skvělí

R.P., srpen 2020

 

Nadšený byl i náš Adámek a na příští rok se už moc těší. Díky všem za skvělou práci.

E.R., srpen 2020

 

Juliet to milovala! Moc děkujeme!

T.G.M., srpen 2020

 

Ghóta je prostě jedinečně nejlepší! Moooc děkujeme za naší Adélku , která už byla popáté na Ghóta táboře a je vždy přešťastná, nadšená a spokojená!. Moc děkujeme oddílákům , kuchařkám a kuchařům a hlavnímu vedoucímu MIlošovi a za rok opět naviděnou!

S.S., září 2020

 

Děti byly nadšené, moc děkujeme

M.V., srpen 2020

 

Milá Ghóto, děkujeme všem, že jste to i letos s přehledem zvládli. Jste prostě jedničky! Kluci byli opět nadšení a spokojení. Tak zase za rok..

S.K., srpen 2020

 

Dobrý večer, děkujeme vám všem za letošní opět perfektní tábor, kluci si moc užili a oba se hlásí na příští rok! Ještě několik týdnů by tam prý zůstali. Děkujeme!

R.P., září 2019

 

Dobrý večer Ghóto, moc vám všem děkuji za Adélku, opět nad míru spokojená a šťastná. Jste prostě ÚŽASNĚ NEJLEPŠÍ. Za rok naviděnou!

S.S., září 2019

 

Nazdar mládeži, Adina z tábora přijela nadšená, moc jí to tam bavilo, hezky o vás mluvila... Ještě si s ní budeme o táboře povídat, zajimavé postřehy vám dám vědět. Děkujeme za to, jak se dětem věnujete! Budou si to vždycky pamatovat! Mějte pěkné dny,

E.R., září 2019

 

Dobré odpoledne, Eliska byla na táboře poprvé, moc si chválí velká dobrodružství která zažila i nesnáze v táborovém příběhu, které děti společně překonaly. My rodiče máme pocit, že si udělala kamarádky. Už se těší na příští ročník, počítejte tedy s námi! S přáním krásného školního roku

J.P., září 2019

 

Hezký den, pokaždé znova a znova žasnem nad tím, co vše pro tábor děláte. Holky se už moc těší na další rok. A děkujeme za ty všechny dokumentační příspěvky! S pozdravem

J.B., září 2019

 

Dobrý den Vám všem, dovolte nám poděkovat vám, za obě naše děti, které opět přijeli z Ghóty naprosto nadšené, plni zážitků a přesvědčeni, že příští rok jedou určitě zase, protože Ghóta a všechno s ní spojené je to nejlepší! Filip, který byl v loňském roce Medvěd a měl za oddíláka Adama odjížděl na letošní tábor trošku zklamán, že bude mít letos někoho jiného, protože Adam je přece „super frajer“. No a přijel se slovy, že letošní oddílák Kuba je „frajer snad ještě větší!“ Také moc chválil letošního zdravotníka, který mu „úžasně a téměř bezbolestně“ pomohl zhojit poměrně dost natlučený loket. No a naše Jůli, která po oba předešlé tábory prohlašovala, že pokud nebude v oddíle s Terezkou, tak na tábor sama teda nepojede, se vrátila se slovy, že to bylo super a příští rok pojede určitě zase a klidně i bez Terezky, což je ta největší možná pochvala pro Karol a všechny v chaloupceJeště jednou velké díky Vám všem, kteří máte tolik pozitivní energie a chuti postarat se celé tři týdny o naše děti!

P.M., září 2018

 

Dobrý den, ahoj, já moc děkuji za online zpravodaj a celý informační servis a podporu v procesu s dostatečným předstihem (mapka, co zabalit, co dodat za papíry...atd.) - bylo to super. Dcera byla moc nadšená z jejího pohledu to bylo báječné a chce jet příští rok zase.
S velkými díky

K.N., září 2018

 

Dobrý večer, moc znovu děkujeme za organizaci tábora. Děkujeme, že jste na děti hodní a věnujete jim podporu. Že jim dáváte zažít rozcvičky, puťák a spaní pod širákem, že pomáhají v jídelně a udržují pořádek v chaloupkách (nebo se aspoň trochu snaží). Díky taky za to, že se snažíte i rodiče udržovat v obraze, i když vás to stojí čas, který byste mohli věnovat odpočinku. Děti s vámi každoročně zažívají radost a dobrodružství, hltají táborové příběhy, a hry, které pro ně připravujete, s námi vždy ještě nějaký čas doma doznívají. A ještě něco: každoročně jim ukrutně zavidíme, že ony jedou a my ne. Co víc dodat. Díky! Přejeme klidný a úspěšný rok a v létě zas!

E.T., září 2018

 

Moc děkuji za Ghótu, Bára i Klára přijely opět nadšené a plné zážitků. Mějte se moc fajn!

O.T., září 2018

 

Dobrý den, Terka a Andrejka byly na Ghótě poprvé (obě měli nejprve strach z délky tábora, přeci jen vždy jezdily na podstatně kratší letní tábory) a obě byly s táborem maximálně spokojené. Po svém návratu byly plné dojmů a celou neděli nám vyprávěly bohaté zážitky, zpívaly, co se naučily a ukazovaly, co vše si z tábora přivezly. Musím konstatovat, že máte můj velký obdiv, jak bohatý program jste dětem připravili. Určitě se příští rok moc rádi obě dcery zúčastní Ghóty 2019. Děkujeme za skvělé zážitky a že naše dcery Terezka a Andrejka mohly být u toho! S pozdravem,

M.Š., září 2018

 

Ahoj, jela jsem s Vámi třetí rok a pokaždé se mi na táboře líbí hry, spaní na Žabí loučce, vaření na ohni a všechny vaše divadla. Ahoj!

I.D., 8 let, září 2018

 

Milá Ghóto, s Vámi se mi moc líbí, jako každý rok. Jste fajn a jsem ráda, co pro nás děláte. Každý rok se těším na prima partu co jsme si i mi za ta léta díky Vám udělali. Táborová hra byla fajn. Na Ghótu jezdím ráda a už se těším na další léto!

N.D., 13 let, září 2018

 

Dobrý večer, Jůlince se na vašem táboře moc líbilo a příští rok pojede zase. Když se jí zeptám co jí nejvíc líbilo, tak prý všechno. Děkujeme!

M.S., září 2018

 

Dobrý večer, naše Eliška dává jedničku s hvězdičnou a přijela opravdu nadšena se slovy, že příští rok by ráda jela znovu. Plusy: skvělé chatky – ubytko, super hry, skvělí oddíláci a děti.
Minusy: někdy jídlo, někdy moc únavy a více odpočinek - ale upřímně za mě, jako za mámu, to minus není! Budeme moc rádi pokud budeme moci jet i příští rok. Děkujeme mooooc!

M.K., září 2018

 

Dobrý den, Lucinka byla nadmíru spokojená, táboru není co vytknout, opravdu smekám. Jakmile i syn projde první třídou, přihlásím ho. Mějte se pěkně, s pozdravem

L.M., září 2018

 

Dobrý den, za dceru Janďu musím říct, že to je skvělý tábor, jen by si přála, aby byl ještě delší… Soutěže a hry skvělé, pouze letošní téma nebyl její šálek čaje, ale kamarádi, oddíláci super. Když mám být kritická, ze začátku se jí zdálo, že se nevaří moc dobře, ale ke konci chvála (že by byl hlad nejlepší kuchař?). Takže celému kolektivu Ghóty moc děkuji a skláním se, jak jste vše skvěle zvládli. Přeji hodně elánu a sil do dalšího ročníku!

I.H., září 2018

 

Milá Ghóto, tak jako každý rok i letos jenom samá pozitiva! Tomík přijel spokojený a plný dojmů. Celou cestu od autobusu až domů pusu nezavřel, co měl zážitků a vydrželo mu to až do druhého dne. Spokojené dítě = spokojení rodiče. Za náš klan vám tímto moc děkuji za super program našeho dítka a přejeme hodně zdraví a sil do dalšího ročníku!

H.B., září 2018

 

Adriana byla nadšená a už teď se na Vás těší, až s Vámi zase pojede!

J.S., září 2018

 

I letos se budu opakovat, ale dle Helenky "všechno bylo super, parádní tábor a příští rok počítejte s tím, že jedu zase!!!!" Mladší Verunka byla taky moc spokojená, tábor prostě neměl chybu, jak jinak?! Mějte se hezky a za veškerou péči Vám všem moc s manželem děkujeme!!!

P.K., září 2018

 

Dobrý den, opožděně, ale přeci… Vzhledem k tomu, že Kája byla z tábora sice ooooohromně nadšená, ale dojmy sdílela postupně v následujících dnech a týdnech, občas velmi překotně, jindy jako sdělení, že to bychom "stejně nepochopili", bychom Vám tímto chtěli dodatečně moc poděkovat a popřát hodně trpělivosti a stále tu dobrou náladu a energii do dalších let. Kája už má jasno a další tábor by velice ráda zas jela jedině s Ghotou, tak budeme netrpělivě čekat na předběžné přihlášky a také průběžně prohlížet dostupné stránky, fotky atd. a poslouchat veselá vyprávění ...a že toho to naše dítě nakecá :-) Hezký klidný rok přejí

B., září 2018

 
Kluci měli skvěle a Pepa cestou domů plakal, že chce zpátky na tábor! Děkujeme!

R.P., září 2018

 
Maksovi se moc u vás na taboře libilo a byl tam velice spokojený. My jako rodiče jsme také spokojeni a doufáme, že i na příští rok se Maks připojí k Vaší baječné skupině vychovatelů na táboře. Děkujeme a těšíme se na příští rok!

L.D., září 2018

 

Dobrý den, letošní tábor byl super, dcera přijela nadšená a už se těší na příští rok. Nepoznaly jsme letošní téma :-) Moc všem děkujeme a máte velký obdiv. S pozdravem,

O.P., září 2018

 

Všem táborovým nadšencům, nejen z Lišek, chceme touto cestou poděkovat za třínedělní péči o naši Adélku – DĚKUJEME !!! Adélka se vrátila velmi spokojená, nadšená a příští rok chce jet opět. Také děkuji za pravidelné foto-aktuality! Neumím moc pět chválu – ale věřte, že jsem velmi ráda, že jsem vás – a to už bude 10 let – objevila a tedy, že JSTE!

Šárka Kasparová, září 2017

 

Radim i Kamil na letošním táboře svorně ocenili originalitu a zajímavost her, další plusové body byly uděleny perfektním a precizním kulisám. Pochvalu udělují kuchyni (opravdu si stravu moc chválili, což nebývá, mimo domov, obvyklé) a také zdravotníkovi. Podle kluků bylo super: uklizená jídelna a i pořádek na WC a v koupelnách. Moc se jim líbila táborová hymna a prý celková organizace tábora. Asi si pořádně nedovedou ještě představit, co se zatím skrývá práce, úsilí, nápadů, ale byli opravdu nefalšovaně spokojení. Všichni společně jsme si připomněli jejich "megasuper" letní táborové chvíle u fotek na stránkách. Samozřejmě vykládali jeden přes druhého, takže nám za chvíli drnčela hlava (stejné to bylo i v autě cestou domů). Ale ten pocit, že si to opravdu užili a chtějí jet další rok znovu a znovu, ten je opravdu k nezaplacení (pro nás rodiče a i pro vás jako tým). Povedlo se nám z nich vydolovat i menší mínusy: Chyběli jim psí kamarádi, ale pro to máte asi své důvody. Také by prý byl fajn delší puťák. ;-) Takže jinak nesmírná spokojenost dětí i nás rodičů. Tábor ohodnotili jako jeden z nejlepších. Ale my máme pocit, že to říkají každý rok. Za nás za všechny veliké díky celému týmu, hodně sil, energie a nápadů do dalších ročníků. Víme, že to není s našimi ratolestmi vždy jednoduché a proto si vážíme toho, že se můžou účastnit tak bezvadného tábora jako je GHÓTA. Tak zase za rok!

Komůrkovi, září 2017

 

Děkuji moc za Vaší péči kluci přijeli se spousty zážitky a mooooc se těší na příští tábor. Velké díky

Barbora Aksmanová, září 2017

 

Dobrý den všem, dovolte mi touto cestou velice poděkovat jménem našich dětí (a samozřejmě i spokojených rodičů) za skvělé 3 týdny strávené na Ghótě. Děti byly letos na táboře poprvé, tak nemáme žádné srovnání s jiným táborem, a jak to tak vypadá ani už mít nebudeme, protože příští rok naše děti pojedou ROZHODNĚ zase na Ghótu, která byla podle jejich slov super, nic jim nechybělo, všechno bylo úžasný a jejich oddíláci - Kiki a Adam jsou prostě nejlepší. Ještě jednou velké díky za vaši práci!!! S přáním mnoho zdraví a elánu do dalších táborů!

Pavlína a Jiří Mokrejšovi, září 2017

 

Naše, resp. Kájovy ohlasy jsou tradičně jen dobré, jen Kája říkal, že Lišky byly na puťáku 2 noci a oni jen 1 … ˘Já za sebe bych vám jen chtěla poděkovat a vystřihnout poklonu, že máte chuť a elán dát dohromady partu lidí a jet na 3 týdny blbnout do lesa se stovkou dětí! Děkuji a přeji krásný den!

Blanka Hobzová, září 2017

 

Dobrý večer, Lucka přijela nadšená, děkujeme. Hned mi ukázala na fotce všechny postavy :) Bludimiru, čerta, Otesánka, Violinu a další. Doufejme, že příští rok na viděnou!

Zemanovi, září 2017

 

Jak Janča tak Maty byli a jsou z tábora nadšeni a už teď se těší na Ghótu 2018! Díky patří Vám! Hezký den

Aleš Rösner, září 2017

 

Jiřik byl letos velmi a velmi spokojený. Chválil si oddíláka, že byl super. A také výslovně chválil celotáborovou hru, která podle něj byla nejen o běhání, ale také o zapojení fantazie a hlavy a o legraci a děti hodně bavila a zaujala. Všechny dojmy byly kladné a nic ke zlepšení nezmiňoval. Takže"jenom" udržet, co už umíte a bude to super. Moc děkuju za péči, kterou dětem a táboru dáváte. Je to znát a výsledek je spokojené dítě i rodič. Díky, díky, díky. Mějte se všichni krásně, spokojený a oddaný rodič

Pavla Polická, září 2017

 

Moc děkuji za všechny děti, které jsem k vám vyslala. Mamka Viktorky, Tylera i rodiče Pavlíka Labudy také moc děkují, děti přijeli spokojené a moc si to užili. Od všech čtyřech "dětí" Ája, kačka, Líja, Kuba mám hlášeno, že příští rok jiný varianta než Ghóta nepřipadá v úvahu. Takže ještě jednou moc děkuji

Straková, září 2017

 

Chci za obě holky poděkovat za prima zážitky a krásné tři týdny plných her a dobrodružství. Tak jako každý rok i tento rok jsou spokojené a těší se na další tábor, herecké vystoupení a téma další táborové hry.

Eva Dorazinová, září 2017

 

Já i Štěpán jsme byli s vaším táborem maximálně spokojení - jako každý rok.

Jan Borůvka, září 2017

 

Zpětná vazba je více než pozitivní, jako vždy. Dle Helenky je vše super, na táboře je prča a zlepšovat rozhodně není co. Dle mého názoru udržet tuto úroveň a kvalitu Vám dá tolik práce, že na zlepšení ani nemáte prostor!

Petr Kotlářová, září 2017

 

Dobrý den, dáváme vědět, že tábornice Barča a Klárka Tomkovi byly moc spokojené s programem celého tábora. Tvrdí , že za rok pojedou zas!

Tomkovi, září 2017

 

Milá Ghóto, děkujeme moc za pěkný tábor. Holky se vrátily nadšené a smutné, že to bylo moc krátké. Vyprávěly páté přes deváté až skoro do půlnoci. První věty byly za rok jedeme zase.

Michal Koutný, září 2017

 

Dobrý den, děkuji moc. Viktorce se na táboře moc líbilo, příští rok určitě chce jet znovu.

Pavlína George, září 2017

 

Dobrý den milá Ghóto, jste úžasní, výborní a nepřekonatelní! Krásný den

Marcela Marhoulová, září 2017

 

Díky za odpočet času do dalšího turnusu... Bára se již velmi těší. Líbilo se jí? Co myslíte - činčile, kterou budem pořizovat, dala předem jméno Ghóta :-) díky, ghóťáci a ghóťačky!

Soňa Janovská, září 2016

 

Milá Ghóto, děkujeme za hezký program na táboře, Bára se nám domů vrátila opět spokojená.

Ondřej Tomka, září 2016

 

Dobrý den, rádi bychom zpětně poděkovali všem kdo se podíleli na tom, že děti mají další hromadu nádherných vzpomínek a zážitků, jako vždy přijely zcela nadšeni.

Kateřina Havlová, září 2016

 

Moc děkujeme za Vaši odvedenou práci, Terka přijela nadšená a spokojená, pusa jí jela dva dny, než nám všechno povyprávěla!

Eva Tučkova, září 2016

 

Ahooooj, zdravim všechny z Ghóty, všechny vedouci a oddíláky! U nás doma jsou každy den po přijezdu z tábora slyšet nové a nové příběhy, zážitky, jména které si Adélka zažila a užila na 300% a svým vyprávěnim zahlcuje svoje spolužáky, holky i kluky. Asi budete muset navýšit počet - dětí - táborniků na vaši užasnou Ghótu!

Soňa Svobodová, září 2016

 

Děkuji za Domču, je nadšená a příští rok chce jet znova. Jela poprvé a pecka tábor. Díky!

Monika Popelíková, září 2016

 

Syn tam byl po druhé a super! Příští rok zas!

Jarmila Vrbová, září 2016

 

Děkuji za celý letošní tábor. Honza byl maximálně spokojen. Přeji Vám hezké dny,

Hana Řezáčová, září 2016

 

Moc děkujeme za krásný tábor. Děti přijely spokojené, Sofie tedy přímo nadšená. Už teď se těšíme na příští rok! Mějte se krásně!

Kateřina Nováková, září 2016

 

Elišku neplánovaný angínový odjezd mrzel,ale nic jí neodradilo a těší se na příští rok.
I přesto, že nemohla zůstat do konce si to báječně užila, díky skvělé táborové atmosféře.
Velký dík patří všem. Děkuji!

Dáša Lesáková, září 2016

 

Dobrý den, chci vám poděkovat za syna, tábor si dle všeho užil…moc informací normálně neposkytuje a o táboru se docela rozpovídal, tak to muselo být super! Ještě jednou děkuji a hezký den. S pozdravem,

Petra Soukupová, září 2016

 

Se vším byla Helenka spokojená a už se těší na příští rok. Hezký den a zdravím,

Petra Kotlářová, září 2016

 

Děti byly z tábora nadšené a určitě budou chtít jet příští rok znova, prosím o echo, kdy budou přihlášky na příští rok, abychom vás stihli :o) Držíme vám všem palce a díky za tak úžasnou práci, kterou s dětmi odvádíte. Pěkný den.

Martin Dvořák, září 2016

 

Moooc děkujeme za nádherné zážitky našich dětiček!

Kateřina Weissová, září 2016

 

Krásný den Všem v Ghótě, Jako každý rok, Mára i Tom přijeli naprosto spokojeni! Velice moc děkujeme za naprosto super tábor a příští rok na viděnou.

Bumbovi, září 2015

 

Dobrý den, já bych Vám všem chtěla mockrát poděkovat za Vaši spolupráci a následně vstřícnost pro návrat na poslední dva nejdůležitější dny. Andy byla nadmíru spokojená, strašně moc se jí na táboře líbilo - což asi již všichni víte, ale každopádně ještě jednou za nás obě mockrát děkuji. Bohužel jsem byla v době příjezdu dětí do Prahy mimo město pracovně, tak jsem nemohla poděkovat i osobně, ale každopádně se osobně uvidíme příští rok na odjezdu na další Váš GHOTA tábor 2016 :-) Již teď se těšíme... S pozdravem a díky všem!

M. Pytlíková, září 2015

 

Vážení a milí, děkuju za Vaše opětovné nasazení, se kterým jste převzali naše děti. Protože vím, kolik se za přípravou podobných akcí skrývá času a práce, a to před, v průběhu i po táboře, nemůžu jinak než konstatovat, že jste prostě jedničky. Asi Vám nemůžu nic vytknout, ikdyž chápu, že právě nedostatky jsou pro Vás mnohem výživnější než chvála stávajícího stavu. A tak Vám přeju klidný školní rok a za rok doufám zase naviděnou.

Eva Tučková, září 2015

 

Vážení organizátoři, moc děkuji za práci a péči, kterou jste poskytli mojí Helence. Loni byla na táboře poprvé a když se vrátila, tak říkala, že to bylo fajn, ale moc dlouhé. Bylo jí tehdy 6 let a nejela s žádnou kamarádkou, takže si je tam musela teprve "udělat". Co mě překvapilo, že během toho roku jsme se občas o táboře zmínili a vždy to bylo ze strany Helenky takové nejisté, jestli to zase dá. Ale dva týdny před odjezdem už nemluvila o ničem jiném, než že se už strašně těší na tábor. No, a když se vrátila, tak se potvrdilo její očekávání, že to bylo super a že letos ty 3 týdny už byly naprosto v pohodě. Navíc Kiki byla velmi velmi oblíbená, každý den o ní Helenka mluví a vzpomíná na ni. Takže ještě jednou velké díky, děláte to skvěle!! Hezký den, s pozdravem,

Petra Kotlářová, září 2015

 

Dobrý den, chtěla bych vám moc ještě jednou poděkovat za skvělý tábor pro naši Elišku Kuchynkovou, byla nadšena a příští rok určitě pojede na celé tři týdny. Moc děkujeme a pěkný den přejeme

Michaela Syslová Kuchynková a Eliška Kuchynková, září 2015

 

Moc děkujeme za SUPER tábor!!! :-)

Němcovi, září 2015

 

Dobrý den, opožděně, ale přeci musíme pochválit všechny, kdo se podílel na přípravách a chodu celého tábora. Syn Matěj byl jako vždy velice spokojený a okamžitě by jel opět znovu. Ještě jednou móóóc děkujeme, že jste měli trpělivost s těmi našimi puberťáky. S pozdravem,

Menšíkovi, září 2015

 

Stačí jedno slovo: Nadstandard ;-) Jako první mě přesvědčilo povídání s Milošem a Jitkou na zimní dovolené a spokojené děti našich známých, které byly na táboře vloni. A na konci srpna u? jen na?i přešťastní kluci, kteří hned v autě hlásili, ?že za rok jedou zase a děkovali nám, ž?e jsme pro ně zařídili bezva prázdniny. V případě tohoto tábora to byla naše zásluha jen po stránce finanční, všechny ostatní díky za bezva prožitky jsou zásluhou lidiček na Ghótě. Moc si cením, že o děti bylo skvěle postaráno (i po hygienické stránce - nebývá to všude pravidlem), vážím si nadhledu, trpělivosti, vynalézavosti a energie dospěláků, kteří se na všem podíleli. Ať vám elán dlouho vydrží a přeji samé spokojené rodiče a děti jako jsme my. DÍKY!!!

Soňa Komůrková, říjen 2014

 

Super, moc mě to bavilo a příští rok jedu nejen já, ale i moje malá ségra!

Šárka Mrázová, Stopařka, 10 let, září 2014

 

Ahoj všichni, nemohla jsem letos být u odjezdu a ani u příjezdu všech "účastníků zájezdu", což mě mrzí, protože i to má svou neopakovatelnou atmosféru... Tak jsem své smradlavé, ale super spokojené dítě přivítala až doma. Celý večer jsme zpívali hymnu, Mišák jako vždy spokojen... A já také :-) Díky Vám všem :-) Obdivuji Vaše nadšení a trpělivost s "malýma" a "puberťákama". Tak příští rok AHOOOJ. Všechny zdraví...

Lucie Klimentová, září 2013

 

Naše děti s vámi jezdí již několik let a já mohu napsat, že máte můj obdiv a úctu. Víte si skutečně rady s jakoukoliv situací. Evička, která s vámi jela letos poprvé a při odjezdu byla dost nejistá a vím, že i první dny byly pro ni náročnější, se těší a? pojede příští rok. Každou chvilku říká: "Mami, já vím, že to pořád opakuji, ale já chci na Ghótu. Kolikrát se je?tě vyspím, než pojedu?" Já vám všem mockrát děkuji.

Ivana Antalová, říjen 2013

 

Byla jsem poprvé a fakt super... pojedu i příští rok! 

Anežka Smetanová, Šipka, 12 let, říjen 2013

 

Tento tábor je úžasnej a za nic na světě bych ho nevyměnila!

Katka Kočová, Jezerka, 15 let, listopad 2013

 

Velká pochvala - odjíždělo zakřiknuté dítě plné obav, a vrátil se mi malý suverén, který si se spoustou překážek poradí sám :-) Myslím, že díky Ghótě zvládáme 1. třídu naprosto v pohodě.

Klára Kopecká, listopad 2013

Kdy?ž holčičky po příjezdu vylezou z autobusu a vymaní se z mé náruče, ptají se, za jek dlouho se odjíždí na další tábor. Pravidelně jim hlásím dle info z vašeho webu, kolik dní zbývá do odjezdu. Jste super a za to dík. A ještě jednou mockrát děkuji, jak jste se mi postarali o Míšu a její ručičku. Těším se nashledanou v srpnu.

Jana Břeská, únor 2013

 

Pochvala pro všechny vedoucí, oddíláky, kuchaře, praktikanty, zdravotníky atd. za přípravu tábora a práci s dětmi a hlavně za vaši trpělivost. Děkujeme!

Indrouchovi, listopad 2012

 

Tábor byl naprosto skvělý, užívala jsem si naplno a s velkym nasazením. Jelikož? jsem byla na táboře poprvé, tak pro mě to byl skvělej zážitek a doufám, ž?e si to užiju i příští rok.Vikingský příběh byl skvělý, popravdě jsem se dozvěděla i věci co jsem ani nevěděla!

Terka Stibůrková, Šipka, 13 let, říjen 2012

 

Maximální zábava za super cenu, pro syna vždy nejlepší zážitek z prázdnin.
 

Denisa Čarná, říjen 2012

 

Škoda, ?že já jako dítě jsem na takovém táboře nebyla.....byla bych jinak moc spokojená s tím jaký tábor je. Přístup, vedoucí, poloha, 3 týdny, organizace... Dcera si už nedovede představit, že by jela na jiný tábor. Je moc spokojená, z naší strany jsme s táborem maximálně spokojení a moc děkuji, ?že je tam o Verču tak hezky postaráno.
 

Michaela Štraitová, říjen 2012

 

Za ta léta jsem opravdu zjistila, že takovou pohodovou partu už možná nikde jinde nepotkám. Jako celý jeden tým jsme si vy?ši všichni vstříc, i když možná byly občas neshody mezi námi a kluky. Ale to vět?inou bývá. Proto jsem ráda za všechna léta, která jsem na táboře strávila. Letos jsme se všichni nasmáli, společně pobavili, bylo to víc... přátelštější. Všechny hry byly suprové a myslím, že byly i slušně uspořádané. Logické hry a obratnostní, mně to všechno vyhovovalo. A musím říct, že rok od roku jsou témata vypracovanější

Bára Heberová, Jezerka, 15 let, prosinec 2011

 

Moc oceňuji čas a přípravu, kterou věnujete chystání tábora, vážně si zasloužíte dík.

Eva Poláčková, listopad 2011

 

Já osobně jsem velice spokojena. Pro jiné lidi se mohou 3 týdny zdát moc dlouhá doba, ale myslím si, že pro děti je to kvalitně strávený čas s kamarády, pod dozorem dospěláků, kteří jim rozumí. Děkuji za tento tábor.

Naďa Indrouchová, listopad 2011

 

Bylo to zábavný a nebyla žádná nuda, a byla hezká celotáborovka.
 

Kačka Kočová, Šipka, 13 let, listopad 2011

 

Parta byla jedna z nejlepších, kterou jsem na táboře zažila, žádné velké problémy, a jako Jezerky jsme si tábor pořádně užívaly. Náplň programů byla velmi obsáhla, a samozřejmě i dostatečně vyčerpávající, hlavně orienťáky, co?ž je dobře. Hry byly dělány jako obvykle zajímavě, a přestože bylo občas špatné počasí, vedoucí se s tím vypořádali a hry byly stejně super jako ty, které jsme hráli normálně. Egypt jako téma byl rozhodně super, příběh a doprovodné hry byly jako vždy zábavné, tak nezbylo nic víc než užívat pořádně tábor.
 

Kristýna Kopecká, Jezerka, 15 let, prosinec 2011

 

Byla jsem poprvé a tábor se mi moc líbil!

Lucka Čevelová, Stopařka, 10 let, prosinec 2011

 
Ghóta se nedá srovnávat s jinými tábory. Ghóta je jedinečný a nenahraditelný tábor, na který se všichni velmi rádi vracíme. Člověk si řekne, tři neděle, to je moc, ale ve skutečnosti je to tak málo... Nerada Ghótu opouštím. To ona mi toho velmi mnoho přinesla. Naučila mě komunikaci ve společnosti, naučila mě ke kolektivní práci a k tomu, jak dobře vycházet se všemi lidmi. To Ghóta je mou druhou nenahraditelnou rodinou, mým druhým DOMOVEM, který nadevše miluji. To o ní dokážu vyprávět mnoho dní v kuse a nikdy bych nepřestala. Když dojde na toto téma, nevím, kde začít, protože všechno, co jsem tam prožila, je nenahraditelné a tak zvláštní. Na tento tábor se hodlám ještě mnohokrát vracet a nechci pomyslet na to, že bych jeden rok přišla o tak úžasně prožité tři týdny, plné dobrodružství. Ghóta se stala nejlepším sdružením těch nejskvělejších lidí, s kterými si můžete popovídat, vyměnit si názory a přece jenom s nimi dobře vycházet. Kdybych měla něco doporučit, bude to ona. Přece ta naše GHÓTA
 

Jezerka, prosinec 2010

 
Mějte se moc krásně a děkuji za vše co pro ty naše děti děláte, protože jsou nadšené a nadchnout ,,puboše,, je velmi náročné:))) S pozdravem

Radka Frömlová, listopad 2010

 
Zasloužíte si 100% pochvalu za to, jak umíte na 3 týdny zabavit tolik dětí aby se nenudily a to doslova, proto vám z celého srdce přeji, ať vám to vydrží pro dalších pár desítek let...

Dáša Kočí, říjen 2010

 

Ahoooj, nazdar všichni!
Jelikož jsem si nemohla pro syna přijet osobně-měla jsem mladší dítě den po vytržení mandlí doma v karanténě, přivezl mi můj muž domů něco, co do dnešního dne nepoznávám. Z auta vystoupilo něco, co výškou i obrysem připomínalo našeho Lukáše, vlasy tomu voněly jako špekáček, při bližším ohledání to smrdělo jako parta bezdomovců vyklopených za horkého letního dne z popelářského auta, ale bylo to neskonale šťastné…. Ve vaně se to se mnou hádalo, že nechce být šampóňák, že smrdí moc rád. Nehty na nohou jsem mu pro ten podivný odér nemohla ani ostříhat, pár použitých triček jsem musela vyhodit. Z vany už pak vycházel můj chlapeček…. Jo, byl to on. Poznala jsem to podle jeho úžasného vtipkování. Zjistila jsem, že pošpinil jen pár věcí, většina byla netknutá, tak jak jsem je uložila do kufru. Prý: „Maminko, já jsem ti chtěl ušetřit práci s praním, tak jsem pošpinil jenom troje trenky a jinak jsem chodil v plavkách. Pral jsem to v bazénu, když jsme byli plavat a vždycky jsem si pak v chatce oblekl suché od minula“. Trička to samé, šetřil mi práci =o)))))
Nějak jste mi ho tam ale změnili a nechápu jak se vám to podařilo! Najednou poslouchá, neodmlouvá, pomáhá mi se vším co je potřeba. Možná by bylo dobré, abyste pouvažovali nad tím, že Ghóta bude fungovat aspoň 4x do roka, pokaždé ho tam k jeho (i naší) veliké radosti pošlu.
Co dodat? Moc vám za celou naši rodinu děkuji a těším se, že příští rok zase podnikneme cestu z Přerova do Skutečských luhů a hájů.

Mamka Sedlákovic z Přerova, září 2009

 

Vážení, milí a obětaví organizátoři tábora Ghóta,
reaguji jen velmi stručně. Můj syn Kuba Podgorný se i letos vrátil po třech týdnech strávených s vámi všemi s pocitem, že je to ten nejlepší tábor na světě. Vzhledem k tomu, že to byl již jeho sedmý (!) ročník a že je i po tolika letech navýsost spokojen a šťasten, že mohl být zase " u toho", tak smekám vám všem dospělákům, kteří dokážou nabídnout dětem různých věkových kategorií smysluplnou a programově bohatou náplň tří prázdninových týdnů. Kuba chce jet pochopitelně příští rok znovu, prý to bude vzhledem k věku jeho poslední táborový pobyt s vámi, a toto si přece nemůže nechat ujít.
Děkuji.

Yvetta Koláčková, září 2009

 

Markétce se na táboře podle všeho moc líbilo. Informace o dění na táboře jsou od ní sice kusé, ale ještě v průběhu těchto dnů říká, co vše na táboře zažila a že se jí tam líbilo. Dobré prý byly slavnosti bouří, noční hlídání táborové vlajky, karneval, mluvila i o noční bojovce a o tom, jak potkali Hira, o koupání a o dětech a zajisté se časem dozvím další a další zážitky tak, jak se jí to bude v hlavičce ukládat a vybavovat ve spojitosti s jinými zážitky :-). Jsem ráda, že i když byla snad nejmladším táborníkem, že jsme to všichni zdárně zvládli, jak ona, vy, i my rodiče, protože takto dlouho byla naše pomyslná pupeční šňůra zpřetrhána poprvé. A třebaže Maky říká, že příští rok jet nechce (důvod nevím, protože jinak o táboru mluví hezky, a na naší otázku proč kloudně neodpoví a jen pokrčí rameny), věřím, že si to rozmyslí a pojede s vámi zase. Táborový znak mimochodem stále hrdě nosí i do školky. Za Markétku vám tímto děkuji za krásně prožité tři týdny, které jí, což nelze opominout, hodně posunuly vpřed v samostatnosti.
Jako rodič jsem uvítala, že jsem mohla sledovat (byť z technických důvodů opožděně) dění na táboře a sem tam na některých fotkách zahlédnout dcerku a další známé tváře. Mírné napětí ve mně vyvolaly logistické problémy se zavazadly při odjezdu, ale všichni a všechno se vešlo, což bylo hlavní. Jinak jsme s táborem a organizací kolem něho byli spokojeni. Vše je v komunikaci a ta byla vždy bezvadná. Jelikož sama vím, co obnáší organizace takového tábora, co vše se musí zařídit a připravit, aby se vůbec uskutečnil, máte všichni můj obdiv, že s takovým nadšením věnujete v dnešní hektické době svůj čas našim dětem, aby i ony mohly prožít krásné tři týdny v záplavě dobrodružných her. (A moc dobře vím, že to nejsou jen ty tři týdny strávené s dětmi na táboře, ale že to jsou měsíce příprav před ním; a jak je vidět i podle vkládání nových fotek a Ztrát a nálezů, čas věnujete táboru, a tím i našim dětem, i po jeho skončení.)
I vám všem přeji krásné nadcházející podzimní dny a hodně elánu do dalších táborových let, které, jak doufám, budeme trávit s vámi. Hledat jiný tábor rozhodně nebudeme a věřím, že se příští rok uvidíme.

Kateřina Zemanová, maminka Markétky, září 2009

 

Zdravím,
ptáte se jestli jsme byli spokojeni? Nikdy jsem neměla tak dobrý pocit, jako když moje ratolest odjede na Ghotu.
Počáteční strach ze šikany spoluvrstevníků vymizí hned s prvním pohledem "ahoj mami". Po třech týdnech při příjezdu autobusu zazní:" za rok chci zas, uroní  se pár krup, že už je konec, že to bylo krátký a krásný. Nebojím se, říct na 3 týdny pá a v totální pohodě si užívat to, že zodpovědní jste vy. :-) jsem škaredá co?, ale odpočinutá!!!!!
Moc Vám proto děkuji a doufám, že Vaše nervy, finance, čas a úsilí ještě dlouho vydrží. Ještě jednou dík.

M.Marhoulová, září 2009

 

Ahoj ghóto nemám žádné stížnosti právě naopak lepší tábor neznám je to nejlepší způsob jak prožít prázdniny

Igor Antal, 10 let, září 2009

 

AHOJ! Na táboře to bylo super až na ty obříb tůry. Byli tam dobrý hry a káju jsem měla ráda byli tam dobrý chatky a vedoucí. Nejvíc se mi líbyla himna.

Ivča Antalová, 8 let, září 2009

 

Dobrý večer,
vzhledem k tomu, že je pro mě nejdůležitější spokojenost mých dětí, která je z jejich předchozích mailů evidentní, myslím, že není potřeba, abych něco psala i já...:)
Přesto mi to nedá. Letos byly naše děti podruhé s vámi na táboře. Já mohu napsat, že se o ně nebojím o nic více než když jsou se mnou. Mám ve vás plnou důvěru. Jstě skvělí profesionálové a někdy si říkám, takových by bylo potřeba do našich škol. Také mě napadá, že by se mi hodila vaše rada, kde mám v jejich výchově rezervy... přece jen jsem máma, chci pro ně to nejlepší, aby byly v životě šťastní a ne vždy je to jednoduché. Tak co, máte nějaké nápady na zamyšlení? K táboru mě nenapadá žádná připomínka, s vámi tam nejsem a děti pějí samou chválu.
Díky, že jste a doufám, že vydržíte... Jak ráda bych jela také někdy s vámi... ;)

Ivana Antalová, máma Iggyho, Ivči a Evky, která ještě na tábor nemůže, září 2009

 

Lukáš byl spokojen a těší se na příští tábor. Moc děkuji a příští rok se těšíme nashledanou

Hromádková, září 2009

 

Dobrý den, dcera - Bára Laznová - byla na táboře s Vámi poprvé a byla nadmíru spokojena. Děkuji moc za Vaši organizaci a čas, který jste tomu věnovali.

Petra Laznová, září 2009

 

Ahoj všichni z bezva tábora! Jako už loni, přijel můj syn - Mišák Kliment - naprosto nadšený, zážitky a zkazky z tábora uslyším ještě další rok před prázdninami. Jsem moc ráda, že takto fungujete, držte se a vytrvejte!!! Určitě se to vyplatí! Díky všem a za rok AHOJ!!!

Lucie Klimentová, září 2008

Promiňte to oslovení, ale ahoj všichni.
Dovoluji si to jen z toho důvodu, že jste se díky vyprávění mého syna stali součástí naší rodiny. Abych pravdu řekla, při odjezdu jsme čekali, kdy Honzík napíše - přijeďte si pro mě. Přece jen tři neděle jsou tři neděle. Byl všeho všudy na týden pryč. U dopisní schránky jsme měli vždy smíšené pocity. Těšili jsme se co bude psát a zároveň se trochu báli.
Ale předčili jste naše očekávání a to opravdu hóóóódně. V poště nic takového nepsal. Přijel nadšený, plný dojmů a zážitků. A navíc to téma, piráti - kápli jste dětem do noty. Jak zvládáte kulisy a kostýmy?
Hned po příjezdu Honzík prohlásil: "Příští rok jedu zase." A to je, myslím si, nejlepší vyjádření toho, jaký je Váš tábor. Jen tak dál. Hezky si za ten rok odpočiňte a naberte síly a nashle v srpnu.

Jaroslava Přibylová, září 2008

Tábor byl úžasný, příští rok jedou děti opět, tedy pokud budete i vy souhlasit...;). Iva se i sem tam zamyslí a málem rozpláče, že chce na Ghótu hned teď. Patří vám všem velké díky.

Ivana Antalová, září 2008

 

Mému synovi Davidovi bude letos v říjnu 8 let. Na dětský tábor Ghóta jede letos v létě potřetí. Přestože obecně nerad odjíždí na jakékoliv pobytové akce typu škola v přírodě nebo lyžařský výcvik, s táborem jej to úplně naopak. Nesmírně se těší a dá mi velkou práci přesvědčit ho v březnu, že jarní prázdniny nejsou ty, o kterých se jezdí na tábor. A v létě se mi vrací po třech týdnech (které - věřte mi - opravdu utečou jako voda) plný zážitků o pohádkových příbězích, jejichž se stal na krátkou chvíli součástí, zážitků o spaní pod širým nebem, o hrách a vyprávění, o večerních ohních a písničkách, které se naučil... Ještě měsíc po táboře nosí znak a oslovuje mě "Martínku - ježiš vlastně mami..." Proto vím, že je mu tam krásně, vím, že prožívá ta pravá dětská prázdninová dobrodružství - a to všechno s lidmi, za které bych po těch letech dala ruku do ohně. Děkuji všem, kteří se podílejí, že to všechno výše popsané umožňují už tolik let Davídkovi a desítkám dalších dětí.

Lucie Zelníčková, červenec 2007

Naše dcera Terezka vyrazila na tábor do Miličína poprvé o prázdninách před nástupem do první třídy. Trochu jsme se obávali prvního třítýdenního pobytu, a to i přesto, že jsme si to tak přáli – správný tábor přece trvá vždy alespoň 20 dní! Proběhlo to bez chyby. A měli jsme s čím porovnávat (my rodiče) -jako děti jsme absolvovali spoustu táborů a poté další jako praktikanti a později i jako oddíloví vedoucí. Jsme rádi, že i v dnešní době existuje skupina lidí, která pro děti, které nejsou členy stálých oddílů a které se sejdou jen o prázdninách, připravuje po dlouhé měsíce třítýdenní program, celotáborovou hru, rekvizity... Zkrátka připraví tábor, se kterým se děti loučí při posledním spouštění vlajky s brekem (s jistotou to víme jen o holkách, kluci slzu zamáčknou). Od prvního tábora byla Terezka v Miličíně (naposledy ve Stádleci) každý rok, tzn. celkem osmkrát. Vždy se těší a zlanařila tam i své kamarádky. Píšeme tyto řádky jednak jako výraz obdivu a díků za energii a trpělivost, kterou dětem věnujete před i během tábora (víme co to obnáší) a jednak jako doporučení pro ostatní, kteří navštíví tyto stránky a kterým tímto s klidným svědomím dáváme to nejlepší doporučení.

 Lucie a Tomáš Získalovi, červen 2007

O dětském táboře Ghóta vím už od roku 1994, a to díky referencím mých kolegů z práce, kteří nikdy nešetřili superlativy a tvrdili přitom, že pouze citují své děti. To jsem ještě ani neměla potomka, kterého bych mohla na tábor vyslat. Ale to se změnilo a pak bylo už jen logickým vyústěním, že si můj syn v jeho 4 letech ruky podáním s Milošem slíbil, že až doroste do správného věku, pojede na tábor taky.
Já jsem o tom, zda a na jaký tábor chlapec pojede, díky letitým výše popsaným zážitkům nikdy nepochybovala. Teď máme za sebou tábory dva a zase prožíváme nekonečný rok, který nás dělí od toho letošního, na který už jsme přihlášeni. Možná se vám bude tento můj příspěvek zdát spíš jako náborový text oddaného zaměstnance tábora. Sama bych si možná pomyslela totéž. Ale není to tak.
A těm, kteří pochybujete, zda není 3 týdny příliš, můžu ze své zkušenosti říct jen tolik: možná pro Vás a babičky a sousedky. Ale pro děti to dlouhé není. Z prvního tábora mi dorazily celkem dvě pohlednice. První s textem: "Dojel jsem dobře, podpis" a druhá: "Pošli balík, podpis". Z druhého tábora naprosto totéž, jen písmo je po druhé třídě vypsanější :-). Na mých cca 40 pohlednic žádná reakce.
Snad tento text někomu z Vás pomůže v rozhodování, zda a kam poslat děti na dětský tábor. Přeji Vám, ať se rozhodnete správně.

Pavla Polická, březen 2007

Má dcera Karolína byla na vašem táboře minulý rok 2006 poprvé jako nejmladší, bylo jí 6,5 roku.
Na váš tábor jsem dostala kontakt od paní Konečné, což je nyní třídní učitelka Karolíny. Věděla jsem, že váš tábor je bezva. Vloni byla Karolínka před nástupem do 1.třídy. Se školkou jezdila na školky v přírodě, ale maximálně na týden.
Ač byla Karolína na táboře nejmladší a tři týdny bez mámy, přijela nadšená a plná zážitků. Těšila se na mámu, ale domů se jí nechtělo, protože na táboře bylo krásně. Letos se na tábor zase moc těší.

Jolana Hajná, březen 2007

 

Milé občanské sdružení Ghóto,
naši synové byli s Vámi pořádaným táborem velice spokojeni. Pochvalovali si pestrost programu i jeho intelektuální úroveň, přátelskou atmosféru mezi všemi zúčastněnými atd. Po ukončení tábora jsem byl odhodlán Vám písemně poděkovat, toto mé odhodlání se bohužel neproměnilo v čin. Činím tak tedy opožděně alespoň nyní:
Děkuji Vám za čas a energii, které věnujete budoucí generaci.
S přáním příjemného prožití Vánoc a všeho dobrého v roce 2007 a dalších letech.

Jan Malinský, prosinec 2006